Při pořízení živého Dárečky, štěňata je třeba myslet na mnoho okolností, které MOHOU Později znepříjemnit život.

První euforie z malého chlupatého mazlíčka zmizí hned následující ráno, když se v předsíni objeví loužičky i něco většího a psí miminko se ještě před šestou ranní dožaduje prize nového majitele nebe dokonce venčení. Před nákupum tedy stojí za to poradit se s odborníkem.

Pro koho pes bude?

Elena Šušková, předsedkyně základen kynologické organizace v Lukášově patří k odborníkům na slovo vzatým. Za sebou má mnoho úspěchů jak výcvikových tak chovatelských, je zkušený instruktorka. Těm, kteří Chtějí darovat štěňátko radí: „Je DŮLEŽITÉ věděla, komu pejska dám. Pokud je to dítě ve věku, kdy se již Může o psa postarat nebe babička. Zvláště u starších lidí musíme Vybíral plemene, které jsou schopny ovládat na které jim, jak povahou, tak silou, nepřerostou přes hlavu, „radí v úvodu zkušená výcvikářka.“ Je třeba věděla, zda to bude pejsek do bytu nebo na zahradu, zda s ním bude majitel docházet na výcvik. Mylný je názor, že do bytu je vhodný jen malý pes. Ten je totiž naopak daleko hlasitěji, než velké plemeno. Když je sám, dává o sobě vědě a celý panelový dům ví, že jste si pořídili nového člena domácnosti. A to si málokdo uvědomuje. Je třeba věděla o povaze vybraného plemeni , „radí dále Šušková.

přihlížet by dárce štěňátka Měl ik tomu, jací byli pejskovi rodiče. Vyhnout se tak zdravotní problémům jako je dysplazie a další.

Kolik za štěně?

Jedním z kritérií je takové cena. Cena se odvíjí takové od plemeni, od kvalit a výsledků chovné stanicích, například za německého ovčáka můžete zaplatit od možná nekoliko stovek za psa bez průkazu původu až do dvaceti tisíc korun za psa s průkazem. „Jako Budoucí majitel bych ale na cenu nedívala. Když chcete kvalitní zboží, musíte si připlatit. A Stejné je to při nákupu štěněte,“ připomíná Elena Šušková.

Pod vanocni stromečkem by zároveň s živým dárkem Nemel chybět i drobnosti, které jsou potřebné. U pejska se jedná o vodítko, pro štěňata stačí Zpočátku úzký obojek. Krmivo je Třeba velmi pečlivě Vybíral.

„najlepsie je domluvit se prodejcem, aby dal pejskovi to, čím ho krmil a Zpočátku pokračovat ve Stejné značce krmiva. Na jinou Přejít pozvolna. V naší prodejně nabízíme to, co jsme si sami vyzkoušeli. Je to určitě lépe, než dat na reklamní kampaně některých výrobců. Někdy pak jejich zboží ale nestojí za nic, „upozornila předsedkyně kynologické organizace v Jablonci.

Nebojte se klece

Zapomenout se nesmí ani na pelíšek nebe klec. Ta je vhodná pro pejsky, kteří zůstávají Několik hodin sami doma. Majitel má jjjistotu, že mu byt nezdemolují a psí miláček zcela určitě za jeho nepřítomnosti v kleci dopoledne prospět. Je lepší Naji nezdemolovaný byt a živého psa. Už se staly případy, že hafan rozkousal předměty, které mu uvízly ve střevech a následky byly špatné. Bojoval o život. „Klece ještě majitelé psů často odmítají. Ale po zvážení všech pro a proti zjištovat, že psovi nevadí, naopak, že se stane jeho oázou klidu, když i on chce být sám,“ potvrdila zkušená pejskařka.

Důvěra je nutná

V prvních deseti dnech si musí ale pejsek zvyknout na nové spolubydlící. Není to ale hračka pro všechny. Musí se začlenit do lidské smečky a první týden i více strávit s rodinou. Ta se musí domluvit, kdo bude pro pejska ten nejdůležitější. „Málokdo ví, že následky chyb, které udělají v počátcích majitel, se u pejska Projevy až za Několik týdnů. Jen jeden člověk z rodiny by s ním Měl trávit nejvíce času a získat jeho důvěru,“ říká Odborníci na chov a výcvik psů Elena Šušková .

Dagmar Březinová


Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.